הרחקת יונים

הרחקת יונים אחת ולתמיד… הרחקת יונים

יונים מהוות עבורכם מטרד? הרעש בלתי פוסק? הן מלכלכות ועושות צרכים בכל מקום?

יונים יכולות להיות מטרד גדול במקרה בו הבית שלכם מהווה אפשרות נוחה עבורכם, הן יכולות ליצור רעש ולכלוך רב וברמה מסוימת להשפיע על איכות חייכם…

ליהנות מפתרון מהיר ואיכותי!

החדשות הטובות הן שלא חייב לפגוע ביונים, אפשר פשוט להרחיק אותם כדי שלא יפריעו עוד…
צור הדברה מתקדמת מציעה לכם שירות מקצועי ומהיר לבעיית היונים כך שעוד היום תוכלו להחזיר אל השקט והניקיון אל חייכם…

אנו עושים שימוש במגוון שיטות מובילות אשר הוכיחו את יעילותן בכל הנוגע להרחקת יונים, אנו מתחייבים לספק לכם פיתרון יעיל אחת ולתמיד – התקשרו עכשיו למספר 077-5070398!

  • דוקרנים מסוגים שונים – המשמשים כקרקע לא נוחה לנחיתה ולא מאפשרים ליונה לעמוד עליהם. פיזור דוקרנים באזורים המאפשרים זאת הוא מענה פשוט ויעיל לחלק מהבעיה.
  • הצבת מלכודות – נחשבת לשיטה יעילה ביותר שרוצים לבצע הרחקת יונים, למעשה תופסים את היונים בעזרת מלכודות מיוחדות ופשוט מרחיקים אותם מהאזור הרצוי.
  • רשתות – גם כן יכולות לעזור להרחיק את היונים לאזור אחר, בעזרת רשתות חוסמים למעשה אזורים וכל ידי כך מגבילים באופן מכוון את האזור אליו היונה יכולה להיכנס. חשוב לציין כי מדובר ברשת מיוחדת המיועדת להרחקה של יונים.
  • ועוד

מה השיטה היעילה ביותר?

השיטה היעילה ביותר למעשה משתנה בהתאם לאופי המבנה וגודל הבעיה.
הרחקת יונים המתבצעת באופן מקצועי תתבצע תוך התאמה ושילוב השיטות השונות במטרה לייצר מענה כוללני לבעיית היונים ולהרחיקם באופן תמידי…

צור הדברה מתקדמת מתחייבים לתוצאות! התקשרו עכשיו למספר 077-5070398!

 

למה חשוב להרחיק את היונים מהבית?

  • יונים אוהבות להתיישב במקום קבוע המספק להם את הצרכים לכן הן יכולות להוות מטרד גם בשעות היום וגם בשעות הלילה המאוחרות.
  • זה ידוע שליונים יש מחלות ולכן לא מומלץ לחיות בסביבתה הקרובה, עניין זה יכול להיות רגיש יותר עבור אוכלוסייה חלשה יותר (ברמת המערכת החיסונית) כמו תינוקות וקשישים.
  • יונים מייצרות המון צואה אשר יוצר לא מעט לכלוך ומחלות, לאחר התקשותו קשה לנקות אותו והוא יכול ליצור ריח לא נעים.

ליונים יצאה תדמית די חיובית בדרך כלל, אולם מה ניתן לעשות כשהן הופכות למטרד של ממש? במאמר הבא נשתדל להסביר ולהציע פתרונות.

מדוע יונים יוצרות בעיה?

אנו רגילים להסתכל על יונים כאל ציפור לא מזיקה ומהרבה בחינות זה אכן נכון. אך כאשר היונה מחליטה לנפוש לנו על התריסים על בסיס קבוע, כאשר כמה יונים קבועות חגות ליד הגג שלנו או על חלוננו ויוצרות רעש לא נעים בבוקר ואף כאשר יונים מוצאות חריץ בעליית הגג ומחליטות לקנן שם – הן עלולות ליצור בעיה של ממש.

בין הרחקת יונים להדברת מזיקים

הרחקת יונים לרוב שייכת למקצוע הדברת המזיקים, אולם היא שונה מהותית משאר סוגי ההדברה מכמה בחינות עיקריות.

  • את היונים אנו לא מדבירים אלא מרחיקים. אין לנו עניין או רצון להרוג יונים חלילה, אלא פשוט לדחוף אותן לקנן או “לבלות” אם תרצו, במקום אחר שלא ייצור לנו מפגעים למיניהם.
  • שיטות ההרחקה של היונים הן כולן ירוקות במובן של חוסר שימוש בחומרים כימיים או מזיקים. את היונים הרחיק בעזרת פעולות שונות עליהן נפרט בהמשך.

מאילו מקומות בבית מושכים במיוחד עבור יונים?

ניתן לומר כי המקום הנפוץ ביותר הוא אדן החלון, לא משום שיונים הכי נמשכות אליו, אלא משום שלבתים של רובנו אין גג פרטי שאחיו נכנסות היונים (אגב, נמליץ לכל ועד בניין לבדוק את מצב הגג המשותף, אולם זה נושא אחר. אז איך בדיוק יונים, חמודות ככל שיהיו, יכולות לפגוע בנו? כאשר עוסקים בשהיית יונים על אדן החלון, הבעיה העיקרית היא מפגעי ריח הנגרמים מצואת יונים ואף גרוע מכך, הפצת פרעושים ושאר טפילים הנמצאים עליהן. טפילים אלו יכולים להפיץ מחלות ולכן יש להיזהר מכך מאוד.

מקומות נוספים הם מסתור הכביסה או מנוע המזגן. המקומות כאלה, יהיה נוח יותר ליונים להקים קן. שימו לב כי הקן לא קרוב מדי לבגדים התלויים שלכם, עקב סכנת העברת הטפילים כאמור. אגב, בדרך כלל קל מאוד לזהות קן של יונים, או שהיית יונים לצורך העניין, גם אם הוא נסתר מן העין על ידי שמיעת הגרגור המוכר של היונים באופן קבוע.

מהם הפתרונות להרחקת יונים?

כאמור, הרחקת יונים תתבצע ללא שימוש בשיטות אגרסיביות מדי שהורגות את היונים ולכן נשתמש בעיקר בשיטות למניעת שהייתן במקום. להלן נחלק את הפתרונות לסוגי הבעיות הקיימות:

פתרונות לבניינים: בבניינים רבים קיימים אזורים שלמים הנמצאים בסכנה תמידית לקינון יונים. מדובר לרוב על מסתורי כביסה, שטחי פריסת דודי שמש, חורים בגגות ועוד. במקרים כאלה, נמליץ על רשתות ייעודיות שנועדו במיוחד לתחימת אזורים גדולים יחסית תוך חסימת יכולת הכניסה של היונים. פתרונות אלה נחשבים למומלצים הן לבניינים שלמים והן לדירות, תלוי כמובן מהו צורך הרחקת היונים הקיים.

פתרונות לבתים פרטיים – במקרים בהם מדובר על שהיית יונים על אדן החלו למשל או מסתור כביסה יחיד, נמליץ על התקנת סלילים או דוקרנים. באופן זה, היונים לא יוכלו לנחות על אדן החלון ולכן גם לא יתקרבו לשם. שימו לב כי מדובר בדוקרנים המונחים על אדן החלון עצמו, דבר שלא מתאים לכולם מסיבות אסתטיות וכדומה. מטרתו של הסליל אגב היא הפיכת המשטח ללא יציב מספי עבור היונים.

פתרונות נוספים לטווח הארוך – כמובן שכאשר מדובר על בעיה שעלולה לחזור על עצמה, נמליץ לכם לסתום חורים מיותרים בעליית הגג או בכל מקום אחר בבית לשם הרחקת יונים יעילה ומיטבית.

במידה ויונים מטרידות אתכם באופן קבוע ואינכם יודעים כיצד להיפטר מן המטרד, אנו מזמינים אתכם לפנות אלינו לייעוץ או בבקשה ונשמח להציע לכם פתרונות יעילים להרחקת יונים.